Náš chov

Skot Charolais

Chov čistokrevného masného bezrohého skotu Charolais amerického typu. Prodej plemenných jalovic, plemenných býků a masa. Mohutné masné plemeno skotu s vynikající zmasilostí. Americký typ plemene Charolais - má vyšší růstovou schopnost a snadnější porody telat než francouzský typ. Maso je málo tučné vynikající kvality. Zvířata mají výbornou růstovou schopnost. Jsou nenáročná a velmi odolná.

Ovce Vřesové

Chov čistokrevných ovcí Vřesových původem vyšlechtěných z Muflona. Jejich prapůvodní domovinou jsou vřesoviště a stepní oblasti. Prodej plemenných jehnic, plemenných beranů a masa. Dobré pastevní vlastnosti. Zvířata zužitkují i méně hodnotné rostliny na pastvě. Předností plemene je vynikající kvalita masa s chutí zvěřiny a minimálním obsahem loje

Mají se dobře…

Všechny zvířata jsou od jara do podzimu na pastvě, kde mají k dispozici kvalitní trávu a nezávadnou vodu. Přes zimu jsou zvířata krmena naším bio senem a bio senáží. V žádném případě se v našich chovech preventivně nepoužívají antibiotika nebo hormony, nekrmí se žádné masokostní moučky, geneticky modifikovaná krmiva apod.

Zvířata jsou pod stálým veterinárním dohledem. Jejich naprostá pohoda a spokojenost je vidět na jejich hravosti, nebojácnosti  a klidovém chování.

Tento způsob chovu prokazatelně zvyšuje obsah cenných látek v biomase chovaných zvířat. Obsahuje větší množství prospěšných omega-3 masných kyselin na úkor prozánětlivých omega-6 mastných kyselin, větší množství vitamínů, minerálních látek apod.

Přidejte se ke spokojeným zákazníkům

Objednat BIOmaso